Звичайний басейн може перетворитися на справжній водний атракціон. Звичайно, якщо знати про всі тонкощі організації, довіривши реалізацію проекту професіоналам. Але, перш, ніж замовити собі атракціони для басейну, не завадило б розібратися, якими вони бувають, як їх встановлювати і чи потрібні для них спеціальні умови. В першу чергу, давайте розглянемо, як вибрати протитечія для басейну - найпоширеніший вид водного атракціону, відповідний для використання, як в якості створення «нескінченного» запливу, так і приємного розслаблення за допомогою гідромасажу.

 

Противотоки для басейнів: що це і як працює?

Якщо говорити коротко, то протівоток- це пристрій, який працює в замкнутому просторі, формуючи потужний потік води. Принцип роботи: спеціальний насос поглинає воду з басейну (мінімальний обсяг поглинається води, необхідний для створення достатньої противотока - від 40 до 54м3 / ч, для більш сильного потоку - не менше 78 м3 / год). Далі насос з силою виштовхує перероблену воду в басейн, створюючи потужний струмінь. Підсумок роботи: у замкнутому просторі басейну штучно створюється потужний струмінь, що імітує схоже з природним (ріки, моря) опір і протягом води.

Завдяки величезній швидкості і силі віддачі переробленої води (якщо взяти відповідний протитечія для басейну) можна створювати настільки швидка течія, що ви зможете здійснювати фактично нескінченний заплив навіть в дуже маленькому басейні. Противоток в басейні можна включати і вимикати за допомогою спеціальної пневмокнопки. За допомогою інноваційних моделей насосів можна змінювати швидкість і турбулентність води, створюючи справжнісінький СПА басейн. Але таке обладнання одинично, і відноситься до елітного класу. По суті, можна використовувати більш прості способи створення ефекту СПА, ніж придбання такого дорогого обладнання.

 

Види протитечій: вбудовані і навісні

Існують вбудовані і навісні противотоки. Коли у мене запитують, які водні атракціони в басейні я можу порадити, я завжди говорю про противотоке. Причому, рекомендую застосовувати вбудовані, і тому є кілька причин. Для розуміння різниці потрібно порівняти особливості цих двох видів.

 

Вбудовувані противотоки

  • Найкраще показують свої можливості при монтажі в стаціонарні басейни, виготовлені з бетону або пластику.
  • Встановлюються в борт басейну на етапі проектування, тому потрібно передбачити цей елемент системи відразу, продумавши, де він буде розташований.
  • Матеріалом виготовлення служить виключно метал - сталь, латунь або бронза, що гарантує тривалий експлуатаційний термін. При належній фільтрації та очищення води, звичайно.
  • Має найвищу потужністю, дозволяє задавати швидкість потоку, комфортну для різних плавців.
  • Найбільше адаптований під можливості конкретного басейну, так як з самого початку його параметри задані наявними можливостями чаші.
  • Дає дуже мало шуму - ви практично не почуєте звуків його роботи.

Крім того, басейн з протитечією вбудованого типу не займає місце в самій чаші, так як конструкція ховається в бортах.

 

Навісні противотоки

  • Головна перевага - можливість установки навіть по завершенню будівництва шляхом кріплення до бортику басейну.
  • Щодо нескладний процес монтажу, тому при належній вправності можна встановити протитечія для басейну своїми руками, не вдаючись до допомоги фахівців. Але ви все будете робити на свій страх і ризик.
  • Застосовують для формування течії в локальних і стаціонарних басейнах.
  • Функціонує локально.

Як бачимо, порівняння все ж йде на користь першого варіанту, і цьому є просте пояснення: заздалегідь спланований і правильно встановлений протитечія для басейну дозволяє отримати набагато більше корисних функцій, ніж навісний. Але якщо з якихось причин не вийшло на етапі планування змонтувати вбудований, то не турбуйтеся - сучасний навісна протитечія для басейну теж непогано справляється з поставленим завданням, нехай і володіє меншою потужністю і функціоналом.

 

Вибираємо вид противотока за кількістю струменів

Який би ви хотіли протитечія для басейну: потужний, що дозволяє зробити з вас справжнього плавця, або легкий і ненав'язливий, відповідний для веселого проведення часу в басейні? Залежно від цього вибирайте один з двох варіантів:

  • Однострйний протитечія для басейнів підходить для сім'ї, яка хоче отримати задоволення від водних ігор. Тут вам і розслаблення, і розвага, і гідромасаж в басейні - користь від такого проведення часу, безсумнівно, є, хоч ви і не отримаєте сильного навантаження на м'язи.
  • Двохструмненева протитечія для басейну - це найпотужніша зустрічний струмінь, яка зажадає від вас сильного напруження м'язів. Підходить для тих, хто серйозно зайнявся спортом або хоче підтримувати своє тіло в тонусі.

Противоток на 2 струменя часто має додатковий функціонал, який дасть вам можливість контролювати швидкість подачі води і її напрямок. Якщо вас не цікавить професійне плавання, то вибирайте перший варіант. Для серйозних навантажень - тільки двохструмного протитечія. Ще один унікальний водний атракціон-басейн з гідромасажем. Щоб створити гідромасаж для басейну знадобиться дещо інше обладнання, яке, тим не менш, може бути використано разом з протитечією. Просто заздалегідь потрібно подумати, як найкраще розмістити обидва цих пристрої, щоб вони не заважали один одному. Про те, як вибрати гідромасаж для басейну в залежності від того, яка циркуляційна система використовується, я розповім нижче.

 

Гідромасажні СПА басейни і їх вплив на здоров'я

Гідротерапія - це оздоровлення організму шляхом впливу на організм потоками води. Саме тому гідромасажні басейни так популярні, а заповітне слово «СПА» змушує тремтіти жінок в передчутті незабутнього задоволення. Насправді, гідромасажні СПА басейни можуть бути легко встановлені у вашому домі навіть при наявності невеликого вільного простору в горизонтальній площині - аби місця під поглиблення для чаші басейну вистачило.

Розслабляючий і тонізуючий ефект SPA басейн забезпечує за рахунок використання декількох форсунок, які періодично змінюють напрямок струму води. Кожен насос розрахований на певну кількість форсунок, максимальна віддача яких становить 5 м3 / ч. Як правило, форсунки встановлюють попарно. Для того щоб мати можливість вибору (і заощадити електрику), можна встановити два незалежним насоса, які дозволяють включати їх не в усьому басейні, а тільки там, де зараз потрібен гідромасаж.

 

СПА басейн: який вибрати?

В першу чергу, визначитеся: на скільки людина буде розрахований СПА басейн? У другу чергу, подумайте, чи потрібен вам потужний агрегат або підійде невеликий басейн. Також важливе значення має наявність вільного простору під установку - в деяких випадках можливий монтаж тільки портативних басейнів. Наприклад, якщо установка проводиться на поверхах вище першого, де немає можливості зробити поглиблення під чашу.

 

Портативні гідромасажні басейни SPA

Самі малогабаритні - портативні, можуть вміщати до 8 чоловік, встановлюються як на відкритому повітрі, так і в приміщенні. Для надійності обшиваються пластиком або деревом. Встановити можна практично де завгодно, якщо створити навколо відповідні умови - підвести електрику, попередньо дуже якісно гідроізолювати всі ділянки, на які може потрапити волога.

 

Стаціонарні басейни СПА

Стаціонарні моделі - це вбудовані гідромасажні басейни СПА, які поділяються на 2 види, в залежності від того, яка застосовується циркуляційна система - скіммерная або переливна. Обидва види мають однаковий принцип монтажу - чаша басейну встановлюється на металевий каркас, далі вона вбудовується в підлогу, заглиблюючись в подіум. Тип схеми циркуляції визначається тим, як буде використовуватися СПА басейн.

 

Скіммерние системи

Підходять для використання в домашніх умовах, так як вимагає мінімум місця за рахунок малих габаритів. Схожі по конструкції з портативними моделями.

 

Переливні системи

СПА басейн переливного типу підходить для громадських місць або басейнів з великою прохідністю. Зручний тим, що дозволяє довго не міняти воду за рахунок використання спеціальних грат, куди потрапляє надлишок води. Далі потік води по жолобах надходить в систему обробки, що фільтрує і очищає, озонує і підігріває - весь комплекс дій спрямований на підтримку високої якості води. Очищена струмінь через форсунки потрапляє назад в резервуар, забезпечуючи справний гідромасаж в басейні.

 

Підведемо підсумки

Якщо ви хочете створити справжній атракціон в басейні з можливістю не тільки поплавати досхочу, а й натренувати своє тіло. Тоді найкращим вибором стане двохструмного протитечія, так як він дозволяє за бажанням (з дистанційного або розміщеного на краю басейну пульта) перемикати швидкість і спрямованість струменя води.

Якщо ж водні атракціони в басейні вас цікавлять мало, а є лише бажання розслабитися під заспокійливе дзюрчання гідромасажу, то рекомендую нічого не ускладнювати, і вибрати відповідну модель СПА басейну. Підібрати ідеальний варіант під ваші потреби не складе труднощів (аж до найдрібнішого елемента!) - в нашому інтернет-магазині представлено більше 5000 товарів для створення комфортних басейнів будь-якого типу.