Ми звикли довіряти своє здоров'я лікарям. Іноді лікують краще, іноді гірше. Але все одно обстежимося у лікаря, рецепти беремо у лікаря, і лікування отримуємо від нього. Чому ж ми не віддаємо собі звіт в тому, що обробка води в басейні проводиться далеко не нешкідливими хімікатами (нешкідливих не буває), а підхід до догляду за водою повинен бути грамотним, зваженим і, головне, безпечним.

 Останнім часом активізувалася тема обробки води в басейнах перекисом водню. Мова йде про розчинах з концентрацією 30 - 50%, так званих пергідролем. Що стосується громадських басейнів, то тут ставимо жирну крапку. Ні в одних санітарних нормах і правилах в світі цей метод дезінфекції навіть не розглядається. А ось для домашніх басейнів його закликають використовувати не просто, як дешеву панацею, але і як мало не лікувальний засіб. І для шкіри добре, і дихати легко, і вода як сльоза, та ще й пахне смачно, схоже на свіжо розрізаний кавун.

 

Суть методики (з форумів):

«0,7 л 35% -го пергідролю на 1 м. Куб. води, 12 годин чекаємо, поки перекис повністю перетворюється в воду і кисень - купаємося 2 місяці в чистою, як сльоза, воді».

 

 Не будемо сперечатися, що перекис водню дійсно розкладається з утворенням води і кисню, все інше сумнівно, в тому числі, дешевизна. Швидкість розкладання пергідролю насправді не такі вже й висока. Згідно з експериментальними даними, отриманими кафедрою хімічної інженерії Делфтського університету (Нідерланди) середня константа швидкості розкладання пероксидів у відкритому плавальному басейні за добу (при t = 250С і UV-index = 75%) становить 0,481. Тобто при додаванні 0,7 л пергідролю 35%, ми додаємо в 1 м3 води 276,5 г чистого перекису водню, отримуючи в басейні концентрацію 276,5 ppm. Лише через три доби, (але не через 12 годин) концентрація знижується до безпечних для купання 30 ppm. Але найголовніше не це. Тільки лише на руках людини проживають близько 10 млн. Бактерій. Більшість з них, як і інших, з усього тіла, потрапляють у воду басейну, як тільки ми поринаємо в нього, і інтенсивно розмножуються з величезною швидкістю. При наявності у воді дезинфектанта в достатній концентрації процес знищення бактерій проходить швидше їх розмноження. Така концентрація для активного вільного хлору становить 0,5 ppm, для пероксиду водню - 30 ppm1 (5 мг / л по активному кисню, тобто в 10 разів більше, ніж по хлору).

 Що ж змушує воду залишатися візуально чистої через 10, 20 або 30 днів, коли перекису в воді (а значить, ніякого дезинфектанта) дійсно немає? Адже навіть при більш надійною хлорного дезінфекції 2-3 дня на спеці без хлорування призводять до катастрофічного помутніння і озеленення води. Якщо в воду постійно потрапляють мільярди бактерій і водоростей, а вода не цвіте, то висновок однозначний - щось їх вбиває. Логічно було б задати собі питання: що міститься в цій воді, що володіє настільки убивчим антисептичним ефектом? Якщо який-небудь предмет, об'єкт, продукт не піддається псуванню, руйнування або гниття, то це явище називають консервація. У випадку з водою басейну, рясно обробленої пероксидом водню, консервантом може служити тільки утворюється при цьому в великих кількостях формальдегід2 (він же мурашиний альдегід, він же формальдегід) - потужний антисептик, що застосовується для консервації біологічних і анатомічних матеріалів.

https://forum.apsu.com.ua/wp-content/uploads/2018/07/formaldegid.jpg

 Водний розчин формальдегіду називається формаліном (або метіленгліколем). Він дуже добре всмоктується через шкіру. Це дуже токсична сполука, яка негативно впливає на органи дихання, зору, нервову систему, шкіру і на генетичний апарат всіх живих організмів. Клас небезпеки речовини - 2 - високонебезпечні 3. ГДК формальдегіду в воді згідно ДСанПіН 2.2.4-171-10 становить 0,05 мг / дм3. Якщо концентрація формаліну перевищує ГДК в 1,5 рази і більше, то цю воду не можна використовувати ні в яких цілях. Формальдегід занесений до списку канцерогенних соедіненій.Длітельное вплив формаліну надає аллергенное, мутагенну та канцерогенну дію. Небезпека формальдегіду як мутагена полягає в тому, що він не тільки індукує соматичні мутації, небезпечні для життя організму, але і в тому, що ці мутації накопичуються, передаються потомству і з'являються на наступних поколеніях4. Надає побічна дія на ЦНС, викликаючи головний біль, втому і пригніченість. Симптомами отруєння є блідість, депресія, утруднене дихання, головний біль, нерідко судоми ночами. Потенційно він може викликати астму та астматичні пріступи5. Формальдегід накопичується в організмі і важко виводиться. Шкідливий вплив формальдегіду може проявлятися в різний проміжок часу і це залежить від імунітету людини - можуть пройти місяці, іноді роки. Сильному негативному впливу схильні діти.

 Несправедливо було б залишити без уваги і відеоролики, що гуляють на просторах Youtube, що демонструють мало не миттєву «очищення» запущеної води в басейні, зеленої і каламутної, як розплідник фітопланктону. У цю воду виливається каністра концентрованої перекису (пергідролю), і ми спостерігаємо, як вода стає чистою і прозорою за лічені хвилини. Не будемо вдаватися в хімізм цього процесу. Нагадаємо лише, що перекис водню дуже хороший окислювач, але слабкий дезінфектант. Краще спробувати «включити» трошки уяви.

 Отже: уявіть собі, що з цього мутного, насичено-зеленого басейну ми виключно механічно, за допомогою якого-небудь «суперфільтрів» зібрали в купу всю зелень і, заодно, всі інші забруднення. Невідомо, скільки бруду набереться, але думається, що парочка відер точно буде. Потім ми цю субстанцію поміщаємо в який-небудь посудину, наприклад, в бочонок. Заливаємо туди ж каністру пергідролю, що призначалася для басейну. Чекаємо, поки пройде бурхлива реакція окислення органіки, а потім ту «рідину», яка утворилася в діжці, виливаємо в басейн. Або все-таки не захочемо виливати і купатися в усьому цьому? .. Але ж в діжці ті ж продукти реакції, яка сталася б безпосередньо в басейні, якщо пергідроль влити туди відразу ...

 

Взято з https://forum.apsu.com.ua/knowledge-base/opasnost-obrabotki-vody-v-bassejne-pergidrolem/