Для комфортного проведення часу в басейні мало тільки купити його, потрібно ще й знати, як доглядати за басейном на вулиці і в приміщенні. По суті, обидва варіанти ідентичні за способом очищення, різниться тільки ступінь забруднення - зрозуміло, що під відкритим небом вода буде мутнеть швидше. У цій статті я розповім, як правильно доглядати за басейном і які методи очищення існують.

 

Способи очищення басейнів

Вода в чаші басейну повинна завжди залишатися чистою і прозорою. Якщо говорити про догляд за басейном на вулиці, то слід розуміти, що забруднення відбувається чи не в десяток разів швидше, ніж в приміщенні. Ознакою того, що ємність забруднена, є помутніння води і придбання нею зеленуватого відтінку.

 

Очищення має відбуватися в 2 етапи:

  • Механічне очищення. Дозволяє видалити великий і дрібне сміття. Проводиться за допомогою одного з 3 видів фільтрів: картріджниє, пісочний, діатомові.
  • Хімічне очищення. Використовуються хімічні засоби, що очищають воду від водоростей, мікроорганізмів та інших видів органіки.

Додатково використовують спеціальні заглибні пилососи, якими очищають стінки і дно басейну.

 

Механічне очищення басейну

Механічна чистка передбачає, що ви будете використовувати один з трьох видів фільтрів - картриджні, пісочний або діатомові. Кожен з них має свої переваги, відрізняється терміном використання та вартістю. Фільтри здатні очистити воду навіть від самих дрібних частинок, які не видно неозброєним оком. Залежно від використовуваного наповнення, розрізняють піщані і картріджниє фільтри.

 

Картріджний

Затримує частинки розміром від 10 мікрон. У продажу є багаторазові фільтри, які можна очищати шляхом промивання струменем зворотної спрямованості. Але останнім часом виробники зробили ставку на одноразові картриджі, які після забруднення можна просто викинути. По суті, являють собою паперовий бар'єр для сміття, тому їх доводиться міняти часто - вони швидко засмічуються.

 

Пісочний

Самий бюджетний догляд за басейном на дачі здійснюється за допомогою фільтра з кварцовим піском, через який проходить забруднена вода, тим самим очищаючись. Пісочний фільтр може бути засипаний різним по фракції піском. Фільтрація за допомогою піску відноситься до середньої за якістю очищення - затримує частинки розміром від 20 мікрон. Фракції менш цього розміру залишаться в воді. Очищення фільтрів повинна проводитися в міру необхідності. Процес займе мало часу, усадка піску після засипки теж не зажадає довгого очікування. Залежно від розміру басейну, застосовується більший або менший фільтр. Для дуже великих стаціонарних басейнів на дачі і в будинку передбачена або система піщаних фільтрів, або кілька великих.

 

Діатомовий

Новітній тип фільтру, є в асортименті далеко не у всіх виробників. Очищує речовиною є раковини стародавнього планктону, які ще називають «діатомової землею». Фільтр інноваційний, але зі своїм завданням справляється просто чудово - затримує частинки аж до 3 мікрон. Потрібно не забувати періодично чистити фільтр зворотним потоком чистої води. Єдиний мінус фільтрації діатомової землею - термін служби невеликий, і треба міняти картриджі досить часто. Який би варіант фільтра ви не вибрали, догляд за басейном вимагає роботи насосів не менше 6 годин на добу, так як інакше якість очищення буде страждати.

 

Хімічні засоби очищення

Незалежно від того, чи здійснюється догляд за водою в каркасному басейні або стаціонарному або в будь-якому іншому басейні, хімічне очищення повинна досягати 4 цілей:

  1. проводити знезараження;
  2. підтримувати кислотно-лужний баланс (рівень pH);
  3. прибирати ті жирові і механічні частинки, з якими не впоралися картріджниє або піщані фільтри;
  4. не давати розмножуватися водоростям.


Очищення води

Існує три основних види очищення за допомогою хімічних препаратів:

  • Хлор. Може випускатися в капсулах, таблетках, порошках. Засіб є хімічно активним і вельми агресивним, тому слід правильно дозувати суміш. Такий варіант підходить для будь-яких басейнів, так як засіб має досить низьку вартість при високій ефективності.
  • Бром. Схожий за дією з хлором. Знезаражує дуже швидко - через короткий час ви можете спокійно купатися.
  • Активний кисень. Є альтернативою хлору. Догляд за басейном в домашніх умовах повинен також проводитися акуратно, так як активний кисень - це теж окислювач, як і хлор. Якщо ви шукайте альтернативу хлору, можете вибрати цей варіант.


Вирівнюємо рівень pH

Існує спеціальний прилад, яким можна швидко визначити рівень pH води - pH-метр. Оптимальний показник - не більше 7,4. Перевіряйте цифри мінімум раз в 7 днів, і засинайте засіб для зниження або підвищення рівня в разі потреби.

 

Боремося з дрібними забрудненнями

Найдрібніші частинки, які здатний очистити фільтр (діатомова земля) - 3 мікрона. Однак, і більш дрібні частинки здатні викликати забруднення води, її помутніння і розвиток водоростей. Тому не забувайте додатково використовувати флокулянти (коагулянти) - активні, але нешкідливі речовини, що вступають в швидку реакцію з дрібними фракціями забруднень. Підсумком стає поява досить великих пластівців, які добре видаляють фільтри.

 

Боремося з водоростями

Так як доглядати за басейном доводиться постійно, завжди тримайте під рукою засіб від водоростей, інакше ви ризикуєте одного ранку побачити зелену воду і неприємний мулистий осад на дні басейну.

Я перерахував основні види очищення води в залежності від застосовуваного методу. Тепер коротко розглянемо, як здійснювати догляд за водою в басейні каркасного і надувного типу.

 

Як доглядати за каркасних басейном? Використовуємо комплексну очистку

Каркасний басейн - це хороша альтернатива надувному, якщо хочеться отримати більше простору для плавання. Догляд за каркасних басейном в домашніх умовах здійснюється декількома методами:

  • Механічне очищення. Добре справляються з механічним очищенням. Часто в комплекті йдуть вже готові фільтри, але, якщо таких немає, в асортименті нашого інтернет-магазину представлено понад 70 виробників, тому ви точно зможете підібрати підходящий варіант.
  • Скиммери. Необхідні для боротьби з поверхневими забрудненнями (листя, сміття, гнус). Являє собою невелике віконце, через яке вливається брудна вода і подається на фільтр, де вона фільтрується, і знову потрапляє в басейн.
  • Хімічні суміші. Про них ми розповіли раніше.

Багато хто цікавиться, як доглядати за басейном Intex, так як це досить популярний виробник. Все, що потрібно - дотримуватися рекомендацій, перераховані вище. Також догляд за каркасних басейном Intex повинен передбачати щоденний долив 50 л води з розрахунку на 1 купальника.

 

Як доглядати за надувним басейном?

Надувні моделі користуються попитом - їх зручно збирати, вони займають мало місця, немає необхідності постійно утримувати ємність в чистоті, якщо наповнювати її тільки час від часу. Особливо зручні вони для дачі, так як не вимагають особливих умов установки. Але якщо ви користуєтеся цим басейном постійно, не забувайте періодично чистити внутрішню поверхню, розчиняючи 1-2 рази в тиждень прямо в басейні спеціальні знезаражувальні речовини.

 

Аксесуари для догляду за басейном

Так як доглядати за басейном на дачі треба комплексно, варто звернути увагу на спеціальні пилососи для прибирання. Вони бувають двох різновидів:

  • ручні,
  • автоматичні.


 Перші являють собою просту щітку на телескопічною ручці, яку можна вкорочувати і подовжувати за потребою. До щітці кріпиться гофрований шланг, другий кінець якого повинен бути з'єднаний з фільтром. До переваг цього виду варто віднести простий пристрій і невисоку собівартість. Недолік - постійно потрібна участь людини. Але дно і стінки такий пилосос чистить однаково добре. Наприклад, догляд за басейном Intex каркасного типу займе не більше години.

 Автоматичні, як зрозуміло з назви, зроблять все за вас, але ціна на них буде набагато вище, ніж у ручних моделей. Досить запрограмувати такий пилосос, і запустити його під воду - вони є зануреними. Можуть працювати від мережі або на батареях (у другому випадку треба не забувати або міняти батарею, або своєчасно заряджати її). Свою роботу автоматизовані пилососи закінчують тільки після повного прибирання. До речі, моделі ще розрізняються за типом поверхні, яку можуть прибирати - плитку, мозаїку, плівку ПВХ і т.д. Я готовий підібрати для вас підходящий пилосос в залежності від характеристик басейну.

 

Підведемо підсумки

 Способів реалізувати догляд за басейном без залучення клінінгових працівників існує безліч. Вибір засобу залежить від розмірів чаші басейну, його типу, частоти використання та місця розташування - в закритому приміщенні або на вулиці. Як показує практика, краще використовувати комплексне очищення, так як воно дає відмінний результат. Не забувайте, що обслуговування басейну і підтримання його в чистоті обходиться дешевше, ніж відновлення запущеного.