Як очистити воду в басейні за допомогою хімічних засобів?

Основні хімічні реагенти для басейну - це хлор, активний кисень (перекис водню) і бром. Саме на їх базі створюються різні за силою впливу і концентрації суміші, за допомогою яких проводиться дезінфекція басейнів в громадських місцях і в домашніх умовах. При цьому, неважливо, чи використовуєте ви надувний, каркасний або інший вид басейну - завдяки хімії вам доведеться мити внутрішню частину набагато рідше.

 

Хлорка в басейні: шкода чи користь?

Хлор вважається одним з найефективніших способів знищення бактерій, грибків і вірусів. Випускається в гранулах, порошку, розчинах і таблетках. Якщо ви хочете точно знати, скільки хлорки додавати в воду, дивіться інструкцію до купленого препарату. Для кожного товару концентрація хлору індивідуальна, тому дотримуйтесь рекомендацій виробника про те, як правильно хлорувати воду в басейні відповідно до нормативів застосування засобу.

Чи шкідлива хлорка в басейні? Існує думка, що хлорка має неприємний запах. Це не так. Запах з'являється тільки в тому випадку, якщо ви неправильно використовуєте хлор, наприклад, рівень pH води знаходиться вище або нижче норми - показник 7,2-7,6 на pH-метрі є допустимим комфортним рівнем.

 

Алергія на хлорку в басейні: правда чи міф?

Багато шукають способи, як захистити шкіру від хлорки в басейні, не розуміючи, що її вміст у воді мінімально. Насправді, та ж алергія на хлор в басейні у дитини або дорослого є всього лише наслідком неправильного рівня pH у воді - хлор стає їдким в лужному (підвищеної) або кислотної (зниженою) середовищі.

Якщо ви думаєте, що у вас алергія на хлорку в басейні, симптоми будуть проявлятися у вигляді почервоніння на шкірі і подразнення слизової, якщо волога потрапила в очі. У тому випадку, коли алергія на хлор проявляється в громадському басейні, потрібно повідомити власників про критичний зміні рівня pH.

Якщо ж алергія на хлорку з'явилася після плавання в вашому власному басейні, виміряйте рівень водневого показника (pH) за допомогою pH-метра.Возможно, вам знадобляться відповідні кошти для нормалізації показників. Мити басейн не доведеться - для цих цілей існують спеціальні препарати для басейнів, що знижують або підвищують рівень pH.

 

Активний кисень: то, що додають в басейн замість хлорки

Активний кисень - це запорука того, що ваш басейн без хлорки все одно буде чистим. Переваг у цієї речовини досить багато:

  • Працює при будь-якому рівні pH.
  • Дезінфекція басейну перекисом водню рекомендована у відкритих басейнах.
  • При купанні виникає приємне відчуття, немов ви перебуваєте в чистому природному джерелі.
  • Дезінфекція води в басейні залишається на високому рівні.
  • Досить невеликої кількості перекису для дезінфекції.

Незважаючи на те, що виробляється дезінфекція басейну без хлорки, ефективність нітрохи не страждає. При цьому, дана речовина має повної екологічною безпекою, з його допомогою можна доглядати за надувним, каркасних або любмие іншим басейном. Якщо дезінфекція басейну перекисом водню не підходить - краще використовуйте хлорку або бром.

 

Алергія на хлорку в басейні? Використовуйте бром!

Бром міститься в багатьох сучасних очищувальних засобах. Наприклад, в гідромасажних басейнах використовуються препарати з бромом.

Дезінфекція басейну за допомогою цієї речовини має ряд переваг:

  • Не має згубного впливу на шкіру і слизову.
  • Не має різкого або неприємного запаху.
  • Не містить вапна.
  • Має нейтральний показником pH, а також мало реагує на його рівень, що робить його застосування ефективним при будь-якому pH.

Для прикладу: якщо рівень pH навіть перевищує норму, складаючи pH 8.0, то бром має ефективність впливу на грибки і віруси 87%.

 

Регулюємо водневий показник

Водневий показник (pH) означає, наскільки іони водню активні в розчині. Ступінь активності виражається цифрами. Для визначення рівня використовується спеціальний прилад - pH-метр. Але і без нього ви можете легко відчути зміни в складі води - підвищення лужності або кислотності завжди позначається на комфорті перебування в басейні.

Ідеальний показник pH повинен перебувати в діапазоні від 7,2 до 7,6. У громадських басейнах, при різкому збільшенні кількості плавців, рівень може зрости або, навпаки, знизитися, тому потрібно обов'язково перевіряти показники постійно. У невеликому надувному басейні це іноді помітити складніше, тому періодично використовуйте pH-метр.

Як правило, рівень pH зростає, тобто підвищується лужність води. Як тільки він стане вище 7,6 - треба відразу додати pH- засіб. Крім того, ефективність дезінфекції значно знижується при збільшенні водневого показника, що може привести до забруднення води.

 

Робимо воду кристально чистою і прозорою

Якщо ви давно використовуєте басейн, то могли помітити, що з часом вода каламутніє. Це відбувається виникає через вміст у воді мікроскопічних часток, які просто проходять крізь фільтр, залишаючись непоміченими. І як результат - знову повертаються в чашу басейну. Так як зробити воду в басейні прозорою за допомогою звичайних фільтрів не виходить, потрібно використовувати спеціальні засоби - коагулянти, що дозволяють освітлити воду.

Їх також називають «флокулянтами». В їх завдання входить «збір» дрібних частинок воєдино. Підсумком роботи коагулянтів стає утворення «пластівців», які легко уловлюються фільтрами. Пластівці забруднень разом з потоком води проходять через фільтри, очищаються, і повертаються в басейн кристально чистою водою.

 

Як освітлити воду в басейні: знищуємо водорості

Чи бачили ви штучні ставки в парках під відкритим небом? Багато з них можуть «похвалитися» яскравим зеленим кольором це водорості, які активно розмножуються в сприятливому їм середовищі. Басейни також схильні до виникнення водоростей, тільки наслідки їх розмноження будуть більш значними, ніж в парковому ставку - ви серйозно ризикуєте своїм здоров'ям. При цьому, додавання нової порції води нічого не вирішить - в басейні на стінках і дні вже містяться мікроорганізми.

Боротьба з водоростями в басейні проводиться за допомогою спеціального засобу - альгіцид. Хлорка та інші хімічні засоби малоефективні в боротьбі з водоростями, так як часто не можуть проникнути під товсту оболонку колоній водоростей, надаючи лише поверхневий вплив. Будь-яке інше сучасне засіб від водоростей в басейні до сих пір не має того ж показника якості очищення, як альгицид.

Примітка: не варто чекати, поки водорості в басейні зацвітуть - альгицид гарний також і в якості превентивного заходу, не дозволяючи розмножуватися бактеріям.

 

Підведемо підсумки

Методів очищення басейнів від шкідливих і патогенних організмів досить багато. Ідеальних засобів не існує, тому що кожен власник вибирає сам, як очистити воду в басейні - без хімії або ж з нею. Якщо навіть після прочитання цієї статті у вас залишилися питання або ви хочете підібрати найбільш дієвий метод боротьби з забрудненнями басейну з конкретними вимогами за складом засобів, ви можете звернутися за консультацією до мене. Будучи експертом магазину «Aquaboom», який має в своєму розпорядженні величезним асортименту товарів (понад 5 тисяч) від 70 виробників з усього світу. Серед усього розмаїття я зможу знайти той варіант, який задовольнить ваші вимоги за всіма параметрами.