Ось і настала довгоочікувана весна, холоди позаду, погода з кожним днем ​​все краще, сонце світить все яскравіше, а теплі деньки так і підказують, що пора починати плавальний сезон. А це значить настав час зробити запуск басейну після зими.

 

Як проводиться розконсервування басейну

 Расконсервация басейну після зими - це процес, який допомагає здійснити запуск вашого басейну після тривалого зимового сну. Затягувати з цим процесом не варто адже вода, яка довгий період часу залишається незайманою спеціальним засобами починає цвісти міняти колір і запах (все не в кращу сторону). Але і сильно поспішати з цим питанням також не варто. Перед тим як почнеться розконсервування басейну треба обов'язково дочекатися повного відтавання льоду, природним шляхом. Прискорювати цей процес не рекомендується оскільки можна пошкодити облицювання чаші або обладнання. Багато хто вважає, що кращим рішенням стане повністю злити воду з басейну і наповнити його заново.

 Можливо для зовсім невеликих басейнів це прийнятно, але якщо чаша середнього і великого розміру? Така заміна води обійдеться дорожче, ніж придбання спеціальних дезінфікуючих засобів. Зливати воду зовсім не обов'язково, якщо знати, як правильно запустити басейн, виконавши його розконсервацію. Почнемо з того що про правильне запуску слід подбати ще восени. Коли ваш плавальний сезон буде завершено, просто додайте в воду засіб для консервації води в басейні. Додавати його треба всього один раз, а діяти воно буде всю зиму, як би не змінювалася погода від сильного морозу до легкого потепління, після цієї процедури ваш басейн буде захищений від шкідливих бактерій вірусів і водоростей. Крім цього розконсервування басейну навесні буде значно полегшений, хімії потрібно набагато менше і турбот теж зменшиться.

 Якщо для вас процес запуску складний і непосильна, то сьогодні запросто можна замовити послуги фірми, яка виконує сервісне обслуговування басейнів. В даному випадку до Вас прийде команда професіоналів, які виконають всі необхідні дії, а вам залишиться лише насолоджуватися результатом. Сервісне обслуговування значно спрощує життя і економить ваш час.

 

Коли ж ви віддаєте перевагу виконувати розконсервацію самостійно ви повинні бути готові пройти цілий ряд послідовних етапів. Які включають:

  • Механічне чищення гладі води і чищення чаші;
  • Підключення устаткування і набір води;
  • Обробка води хімією.

Простими словами вам доведеться зробити повноцінне сервісне обслуговування самостійно. Тепер давайте розберемо кожен етап більш докладно, щоб чітко розуміти які дії потрібно виконати.

 

Механічна чистка водної гладі

Ви дуже старанно накриваєте свій басейн на зиму. У вас є покривало для басейну або навіть спеціальну споруду, яке повноцінно закриває чашу з усіх боків. Однак, як би ви не старалися, а велике сміття в якості листя і незрозумілих смітинок все одно залишається. Саме тому насамперед необхідно оцінити стан води і за допомогою сачка виловити непотрібне. Чаша басейну після зими теж, як правило, залишає бажати кращого, тому виконати її очищення також необхідно. Це можна зробити за допомогою губок, щіток спеціалізованої хімії і з використанням пилососа для басейну. Після закінчення цього етапу ви отримаєте вже порівняно чистий басейн.

 

Підключення устаткування

Велика частина устаткування для басейну не витримує низьких температур, тому після закінчення плавального сезону воду спускають нижче рівня забору води, систему просушують і закривають так, щоб виключити потрапляння вологи і усунути ризик промерзання обладнання. У виняткових випадках обладнання демонтують. З настанням весни його відповідно, треба підключити і налаштувати. В даному випадку мова йде про підключення системи фільтрації, калібрування дозуючої станції, налаштування водних атракціонів, налагодженні системи освітлення. Рівень води в басейні, як правило не відповідає робочому, тому воду в басейн необхідно долити.

 

Хімічна обробка води

Цьому етапу слід приділити особливу увагу. Адже від стану води в басейні залежить, не тільки привабливий і естетично красивий зовнішній вигляд, а й здорове купання. Після такого тривалого простою насамперед необхідно виконати шокову обробку води. Така терапія вбиває більшість шкідливих мікробів і мікроорганізмів, які негативно впливають, на воду в басейні і можуть стати причиною вірусів воді. Виконати шокову обробку води можна за допомогою різних засобів, на основі звичного багатьом хлору, або брому, а також за допомогою засобів щадить хімії в основі яких лежить активний кисень.

Після шокової обробки важливим нюансів є нормалізація рівня рН. Коли він завищений або ж занижений, це негативно позначається на стані води басейну, спотворює дію подальшої використовуваної хімії і може негативно впливати на стан здоров'я тих, що купаються. За допомогою тестера визначте фактичний рівень і в разі потреби застосувати засоби рН + або рН в залежності від результату вимірів. Останнім пунктом є додавання альгіцид. Це засіб, який знищить прояви водоростей і захистить ваш басейн від їх подальшого появи. Після того як всі етапи будуть пройдені, Ваш басейн знову перетворитися в джерело енергії і здоров'я, і ​​ви зможете насолоджуватися усіма привілеями плавального сезону.